Výzva

V rámci práce na projektu bychom rádi zmapovali život i činnost Přemysla Koblice komplexněji, než nám umožňují doklady dochované v jeho osobní pozůstalosti v Archivu Národního technického muzea, resp. údaje uvedené v jím napsaných publikacích. Proto bychom se chtěli dotázat Vás, návštěvnic a návštěvníků těchto internetových stránek, na následující:

  • Sbíráte fotografie a máte ve sbírce nějakou, kterou pořídil Přemysl Koblic? Poskytli byste pro projekt její náhled? Třeba byste se na oplátku od nás mohli dozvědět o Vaší fotografii více informací.
  • Máte ve své sbírce nějaký dokument týkající se Přemysla Koblice?
  • Sbíráte fotografickou techniku a máte ve své sbírce přístroj, který vyrobil Přemysl Koblic? Poskytli byste jeho fotografie či jiné údaje pro dokumentaci Koblicovy činnosti na poli vývoje fotoaparátů?
  • Zabýváte se historií československé/pražské amatérské fotografie, resp. fotografických organizací 1. poloviny 20. století a dokážete identifikovat její/jejich hlavní postavy? Chtěli byste pomoci s identifikací fotografií ze schůzí fotografických organizací?
  • Máte nějaké praktické zkušenosti s používáním chemických či technologických fotografických receptů Přemysla Koblice a chcete konzultací zjistit více informací?
  • Znáte dosud žijící příbuzné Přemysla Koblice? Pokud byste nám s nimi umožnili kontakt, mohlo by to projektu velmi pomoci.
  • A poslední, i když ne nejmenší otázka – máte na Přemysla Koblice nějakou vzpomínku, případně znáte nějaký příběh, který by se této osoby nějakým způsobem dotýkal? Víme sice, že Přemysl Koblic zemřel již před 57 lety, ale co kdyby?

Pokud máte zájem nás z nějakého důvodu (ať již uvedeného či nikoli) kontaktovat ve věci života a díla Přemysla Koblice, můžete tak učinit na adrese zdenek.vacha@ntm.cz.